carl
04 خرداد 1402 - 09:20

استاندار خراسان رضوی: راه‌های خراسان رضوی ‌عقب‌ماندگی بسیار زیادی دارد

استاندار خراسان رضوی گفت: آب یکی از مشکلات استان است ولی در ارتباط با راه ها از عقب ماندگی بسیار زیادی برخورداریم  و جاده‌های استان کیفیت بسیار بدی داربر همین اساس بیش از ۲ هزار کیلومتر را در دست بازسازی داریم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گناباد، یعقوبعلی نظری صبح امروز در مراسم افتتاحیه فرودگاه گناباد اظهارداشت: منطقه شرق کشور در مقایسه  با سایر نقاط کشور دچار عقب ماندگی است و توسعه تمامی نقاط عدالتی است که باید رعایت شود.

وی افزود: آب یکی از مشکلات استان است ولی در ارتباط با راه ها از عقب ماندگی بسیار زیادی برخورداریم  و جاده‌های استان کیفیت بسیار بدی داربر همین اساس بیش از 2 هزار کیلومتر را در دست بازسازی داریم.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: امسال 40 میلیون زائر وارد استان شدند که یکی از مسیرها همین جاده سنتو است ریل راه آهن چابهار به ایلچه نیز باید سریعتر احداث شود چرا که این مسیر محور توسعه در شرق کشور خواهد شد.همه راه های استان تقریبا ناقص است به عنوان مثال تربت- سنگان - خواف، مسیر دوغارون از مسیر گناباد ناقص هستند.

نظری تصریح کرد: در برنامه هفتم توسعه نگاه ویژه ای به شرق کشور بر اساس ظرفیت های معدنی که دارد و تقاطع کریدور شرق و غرب در این استان خواهیم داشت  و این کریدور برای صادرات استان اهمیت ویژه ای دارد.

وی در خصوص پروژه انتقال آب به خراسان رضوی نیز گفت: پروژه  انتقال آب شروع شده ولی روند بسیار کندی دارد و هنوز تکلیف آب استان مشخص نشده است به طوری که دستگاه ها چند ماه است معطل ماده 23 هستند تا زودتر انجام شود.

استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: اگر مردم قانعی نداشتیم و مسئله گاز مدیریت نمی‌شد در زمستان مشکل جدی گاز را در شهرستان های بجستان و گناباد داشتیم. دو هزار کیلومتر گازوئیل نیروگاه‌ها را با تانکر حمل کردیم اما خط تابش(انتقال سوخت) و خط 11 (انتقال گاز) سال‌ها در دست اقدام است و این پروژه ها بسیار زمان بر شده است.

نظری خاطرنشان کرد: سال 1401 بخش‌های تولیدی ما در تابستان به دلیل قطعی برق و در تعطیلی زمستان به دلیل گاز دچار تعطیلی شدند که در سال تولید نباید این اتفاق ها بیفتد با تلاش تولیدکنندگان استان 39 درصد اشتغال‌ خالص داشته ایم و سرمایه گذاری خارجی استان 3.5 برابر شده است و رتبه اول کشور را در اشتغال داریم.

انتهای پیام/282/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1237232